Vnútorné kontroly a audity KU

Autor: Mária Levočská | 14.11.2014 o 13:32 | (upravené 15.12.2014 o 10:46) Karma článku: 6,14 | Prečítané:  1557x

Posledných desať dní sa roztrhlo vrece s medializáciou niekdajších hriechov univerzity (monitoring tlače nájdete tu). Aj včera večer. 

V relácii RTVS Reportéri (13.11.2014) rektor univerzity Jarab povedal, že prvý pokus o odvolanie rektora sa uskutočnil 18.12.2013 a „až potom prišli kontroly“.

Aká je však pravda? O kontrolách na univerzite som písala tu (kde nájdete v hyperlinkách správy z vnútorných kontrol, ako aj vyjadrenia dvoch externých nezávislých audítorov), z čoho je zrejmé, že kontroly na univerzite sa uskutočňovali priebežne a závažné nedostatky boli zistené a zaznamenané už začiatkom roka 2013...

O výsledkoch kontrol bola informovaná aj správna rada univerzity, všetkým jej členom boli zaslané materiály pred rokovaním, ktoré sa malo uskutočniť 25.11.2013. Nakoľko nebola uznášaniaschopná, nasledovalo hlasovanie "per rolam" - elektronické hlasovanie a bolo prijaté uznesenie SR  (nájdete ho tu), ktorá medzi iným vyzvala vedenie univerzity k uskutočneniu ďalších kontrol na univerzite, aj na ostatných fakultách: " Správna rada (...) G) Odporúča presnú kontrolu cestovných príkazov a sledovania ciest služobných automobilov a zaviezť okamžitú presnú evidenciu týchto skutočností. H) Konštatuje, že predbežná finančná kontrola bola na PF KU vykonávaná veľmi nedbalo, a že priebežná finančná kontrola absentovala úplne, nakoľko až následná kontrola zistila veľmi vysoké množstvo nedostatkov a porušení. SR KU odporúča vykonať vnútornú kontrolu aj na ostatných fakultách KU."

Tieto kontroly boli preto hneď naplánované na nasledujúci kalendárny rok 2014.  A boli aj uskutočnené, rovnako so zisteniami závažných porušení zákonov a vnútorných predpisov. Prvá na filozofickej fakulte (tu je správa z kontroly) a druhá na teologickej fakulte (tu je správa z kontroly).

Nový rektor od svojho nástupu ohlasoval, že sa uskutoční nová kontrola a nový audit. Preto zrejme vyzval obidve kontrolórky k skončeniu pracovného pomeru, viac tu, ale aj tu. Tiež sa mal nechal počuť, že záver nového auditu bude taký, na akom sa vopred dohodne s audítorom. Niečo na tom môže byť, nakoľko sa tiež hovorí, že audit má uskutočniť neter jedného pána arcibiskupa. Nuž uvidíme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?