Odmeny na filozofickej fakulte

Autor: Mária Levočská | 5.11.2014 o 21:54 | (upravené 6.11.2014 o 7:38) Karma článku: 9,84 | Prečítané:  2989x

Včera a dnes sa o nich veľa písalo a hovorilo, napriek tomu, že ide o starú kauzu, na ktorú poukázal vtedajší rektor univerzity Zasepa v liste ešte v apríli - máji 2014.

Dekan fakulty dnes pre médiá poskytol písomné vyhlásenie o zákonnosti vyplatených odmien, kde tiež uvádza, že "Fakulta patrí medzi najúspešnejšie v získavaní zahraničných, teda mimodotačných finančných prostriedkov", a že odmeny neboli vyplácané z cirkevných prostriedkov. Jeho prodekan obhajuje odmeny rovnako, úspechmi v získavaní zahraničných grantov. V skutočnosti, v roku 2013 bola skladba zdrojov vyplatených odmien nasledovná: 200 tisíc € z dotačných finančných prostriedkov (dotácia zo štátneho rozpočtu), 20 tisíc € z vlastných príjmov (poplatky za vzdelávanie, školné), a len 30 tisíc € zo zahraničných grantov.

Nový rektor univerzity Jarab v TV Markíza tvrdil, že nevedel o týchto odmenách a že musí prešetriť zdroje, odkiaľ pochádzali peniaze na vyplatenie odmien, v skutočnosti: už v júni 2014 mal obhajovať výšku odmien pred cirkevnými autoritami. A po nástupe do funkcie delegoval kompetenciu podpisovať odmeny dekanom na ich podriadených - tajomníkov fakúlt (v rozpore so zákonom o odmeňovaní vo verejnom záujme). Stálo by za to získať informáciu o výške odmien, ktoré boli z akýchkoľvek dôvodov vyplatené dekanom fakúlt v roku 2014, špeciálne vyplatené vo výplatných termínoch jún - november 2014.

Predsedníčka senátu (z detašovaného pracoviska pedagogickej fakulty) na Jednotke sa dnes vyjadrila, že nezávidia tieto odmeny vybraným osobám na filozofickej fakulte. Ako inak, musí teraz držať chrbát filozofickej fakulte, keď tá držala chrbát pedagogickej fakulte v ich škandáloch. Ruka ruku myje.

Ako ďalej z tohto marazmu? Riešenie hľadajú mnohí. Jedno ponúkol komentár "Cirkevná kultúra", ktorý si môžete prečítať tu. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.

KULTÚRA

Iva Bittová: Nemôžem si dovoliť strácať čas a báť sa

Česká speváčka žije v USA. Koncertuje u nás so skupinou Čikori.

TECH

Vedci sú na stope tajomstvu DNA

Vďaka úžasnému technologickému vývoju vznikajú nové vedné odbory.


Už ste čítali?