Odmeny na filozofickej fakulte stále v kurze

Autor: Mária Levočská | 14.2.2015 o 8:14 | Karma článku: 6,92 | Prečítané:  1703x

Národná rada Slovenskej republiky sa zaujíma o medializované odmeny vyplatené na Filozofickej fakulte KU.

Podľa všetkého, téma nie je zabudnutá. Podľa Uznesenia č. 157 z 22. januára 2015 Výboru Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport mal by minister školstva vykonať kontrolu na Katolíckej univerzite v Ružomberku v súvislosti s medializovanými informáciami o extrémne vysokých odmenách, ktoré svojim spolupracovníkom vypláca dekan Kuna na filozofickej fakulte. 

uznesenie NR SRuznesenie NR SR (NR SR)

O skutočnosti informovali ešte v roku 2014 viaceré médiá, napríklad TU. O téme som písala aj ja TU, ale aj TU.

Naposledy sa k téme vrátila agentúra SITA a server aktuality.sk dňa 6. februára 2015, podľa ktorých vedenie Katolíckej univerzity v Ružomberku zatiaľ nevyhodnotilo prípad mimoriadnych odmien pre zamestnancov filozofickej fakulty za rok 2013.

Dozvedeli sme sa tiež, že od januára 2015 sa uskutočňuje na KU audit vykonávaný "nezávislou audítorskou spoločnosťou", ktorý by mal byť ukončený do konca marca 2015. Audit objednala Konferencia biskupov Slovenska.

Predpokladá sa, že parlamentným výborom požadovaná kontrola univerzity, ktorú má vykonať ministerstvo školstva, uskutoční sa hneď po skončení auditu, ktorý organizuje KBS, teda niekedy v apríli - máji 2015.

Teda odmeny na filozofickej fakulte sú stále v kurze, verejnosť na udalosť nezabudla. A je to tak dobre. Podľa informácií z KU, odmeny v rovnakej výške boli vyplácané na tejto fakulte už dlhšie obdobie, dokonca aj v roku 2014.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

TECH

Život na Marse možno objavili už pred 40 rokmi, NASA to vtedy poprela

Vedci boli donedávna presvedčení, že výskum v 70-tych rokoch nepreukázal mikroorganizmy na Marse. Mohli sa mýliť.


Už ste čítali?