Vnútorné kontroly a audity KU

Autor: Mária Levočská | 14.11.2014 o 13:32 | (upravené 15.12.2014 o 10:46) Karma článku: 6,14 | Prečítané:  1545x

Posledných desať dní sa roztrhlo vrece s medializáciou niekdajších hriechov univerzity (monitoring tlače nájdete tu). Aj včera večer. 

V relácii RTVS Reportéri (13.11.2014) rektor univerzity Jarab povedal, že prvý pokus o odvolanie rektora sa uskutočnil 18.12.2013 a „až potom prišli kontroly“.

Aká je však pravda? O kontrolách na univerzite som písala tu (kde nájdete v hyperlinkách správy z vnútorných kontrol, ako aj vyjadrenia dvoch externých nezávislých audítorov), z čoho je zrejmé, že kontroly na univerzite sa uskutočňovali priebežne a závažné nedostatky boli zistené a zaznamenané už začiatkom roka 2013...

O výsledkoch kontrol bola informovaná aj správna rada univerzity, všetkým jej členom boli zaslané materiály pred rokovaním, ktoré sa malo uskutočniť 25.11.2013. Nakoľko nebola uznášaniaschopná, nasledovalo hlasovanie "per rolam" - elektronické hlasovanie a bolo prijaté uznesenie SR  (nájdete ho tu), ktorá medzi iným vyzvala vedenie univerzity k uskutočneniu ďalších kontrol na univerzite, aj na ostatných fakultách: " Správna rada (...) G) Odporúča presnú kontrolu cestovných príkazov a sledovania ciest služobných automobilov a zaviezť okamžitú presnú evidenciu týchto skutočností. H) Konštatuje, že predbežná finančná kontrola bola na PF KU vykonávaná veľmi nedbalo, a že priebežná finančná kontrola absentovala úplne, nakoľko až následná kontrola zistila veľmi vysoké množstvo nedostatkov a porušení. SR KU odporúča vykonať vnútornú kontrolu aj na ostatných fakultách KU."

Tieto kontroly boli preto hneď naplánované na nasledujúci kalendárny rok 2014.  A boli aj uskutočnené, rovnako so zisteniami závažných porušení zákonov a vnútorných predpisov. Prvá na filozofickej fakulte (tu je správa z kontroly) a druhá na teologickej fakulte (tu je správa z kontroly).

Nový rektor od svojho nástupu ohlasoval, že sa uskutoční nová kontrola a nový audit. Preto zrejme vyzval obidve kontrolórky k skončeniu pracovného pomeru, viac tu, ale aj tu. Tiež sa mal nechal počuť, že záver nového auditu bude taký, na akom sa vopred dohodne s audítorom. Niečo na tom môže byť, nakoľko sa tiež hovorí, že audit má uskutočniť neter jedného pána arcibiskupa. Nuž uvidíme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.


Už ste čítali?